ثبت نام یک ضربه ای

ثبت نام کاربران جدید تنها با یک ضربه، بدون درگیر کردن آنها با صفحه ثبت نام. کاربران یک حساب کاربری امن، توکن محور و بدون گذرواژه روی سایت شما خواهند داشت که توسط گوگل حفاظت می شود.
سیستم ثبت نام یک ضربه ای گوگل

ورود خودکار

وقتی کاربران با هر دستگاه یا مرورگری به سایت شما بر میگردند حتی اگر سشن آنها منقضی شده باشد ورود آنان به صورت خودکار انجام می شود.
سیستم ورود خودکار گوگل

بررسی اجمالی ثبت نام یک ضربه ای و ورود خودکار گوگل

شما می توانید با استفاده از سیستم رابط برنامه نویسی «ثبت نام یک ضربه ای و ورود خودکار» گوگل یک جریان یکپارچه احراز هویت برای کاربران خود پیاده سازی کنید. با سیستم ثبت نام یک ضربه ای، با یک دیالوگ درون خطی در محتوای صفحه شما از کاربران خواسته می شود که یک حساب کاربری ایجاد کنند، پس هرگز به خاطر صفحه ثبت نام از محتوای صفحه شما خارج نمی شوند. تنها با یک ضربه، آنها یک حساب کاربری خواهند داشت که امن، توکن محور و بدون گذرواژه است که با سرویش شما ایجاد شده است و همچنین توسط حساب کاربری گوگل خودشان محافظت می شود. و البته با این اصطکاک کوتاه برای ثبت نام، کاربران برای ثبت نام تمایل بیشتری پیدا می کنند. کاربرانی که دوباره به سایت شما برمی گردند به صورت خودکار عملیات ورود یا لاگین برای آنها انجام می شوند حتی اگر روی پلتفرم دیگری سوییچ کرده باشند یا سشن آنها منقضی شده باشد. و کاربران موجود با حساب های گذرواژه محور نیز می توانند به صورت خودکار وارد سایت شوند البته اگر گذرواژه شان در گوگل کروم یا Smart Lock برای پسورد در اندروید ذخیره شده باشد.

سه گام اساسی برای پیاده سازی سیستم «ثبت نام یک ضربه ای و ورود خودکار» وجود دارد:

  •  در هر صفحه ای که یک کاربر می تواند وارد سایت شود و واقعا عملیات لاگین برای سایت شما انجام نشده باشد، متد googleyoyo.retrieve() را برای ورود کاربر به صورت خودکار در صورت امکان صدا بزنید.
  • در هر صفحه ای که ورود به سایت می تواند مفید یا حتی ضروری است، اگر کاربر به صورت خودکار وارد سایت نشده باشد و همچنین متد retrieve() ناموفق باشد، متد googleyoyo.hint() را برای نمایش پنجره دیالوگ به کاربر برای انتخاب حساب گوگل برای ثبت نام در سایت صدا بزنید.
  • در بخش احراز هویت سمت سرور، توانایی تأیید شناسه توکن را اضافه کنید و از آن برای ایجاد حساب جدید استفاده کنید.
ادامه دارد…

 
ما مایلیم مطالب جدید را در کانال تلگرام به شما اطلاع دهیم.